19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs 2021

Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basarak milli mücadeleyi başlatması ile birlikte vatanın yazgısını değiştirerek tam bağımsızlığın yolunu açan, yarınlarını aydınlatan, çağdaş, uygar bir yaşama yönlendiren gün olarak tarih sayfamızda yerini almış bu günü Türk gençliğine bir bayram olarak armağan etmesi gençliğe verilen önemi bir kez daha ortaya koymaktadır.

Ülkemizin geleceğinin daha müreffeh olabilmesi için en büyük zenginliğimiz olan gençlerimizin en donanımlı şekilde kendilerini yetiştirmesi, koşarcasına ileriye yönelmeleri gerekmektedir. Bir taraftan müspet (pozitif) bilimleri öğrenmeli, diğer taraftan büyüğünü küçüğünü bilen, hak, hakkaniyet ve adaleti hayatının her alanında uygulayan ve bunları davranış haline getirmek suretiyle kendini geliştiren bireyler olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle vatan ve millet uğruna büyük fedakârlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunar, tüm sağlık çalışanlarımıza, gençlerimize ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda üstün başarılar dilerim.

Prof. Dr. Rahmi KILIÇ

Başhekim