EBELİK SANATI SEMPOZYUMU
25 Mart 2019

DOĞUMUN HER AŞAMASINDA TEORİKTEN PRATİĞE EBELİK SANATI SEMPOZYUMU

          21 Mart 2019 tarihinde SBÜ. Ankara Eğitim ve  Araştırma Hastanesi,,Zekai Tahir  Burak  Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ebeler Derneği İşbirliği ile “Doğumun Her Aşamasında Teorikten Pratiğe Ebelik Sanatı Sempozyumu” Prof.Dr.Yusuf Üstün Başkanlığında, Başhekim Uzm.Dr İsmail BULUT'un katkıları ile yoğun katılımcılarla gerçekleştirildi.

          Doğumun doğasının hatırlatıldığı sempozyumda doğumda ebenin yetki ve sorumluluklarından başlayarak, son bilimsel gelişmeler ışığında gebenin doğuma hazırlanması, doğum eylemi, doğum eyleminin evrelerindeki izlem ve bakımı, doğum sonu anne-bebek bakımı ve doğum anında karşılaşılan riskli durumların uygulamalı olarak anlatılması katılımcılar tarafından büyük bir ilgi görmüştür. Ayrıca doğum ağrısıyla baş etme yöntemleri, nefes ve beden egzersizleri, doğumda kanıta dayalı uygulamalar katılımcılara uygulamalı olarak gösterilmiştir. Sempozyumumuz katılımcılarla birlikte interaktif olarak yapılmış  olup katılımcıların geri dönüşümleri sempozyumun amacına ulaştığını vurgulamıştır.  

          Sempozyuma katkılarından dolayı Prof.Dr. Yusuf ÜSTÜN'e Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi, Başhekimi Prof. Dr. Yaprak Üstün'e katılım sağlayan  tüm hocalarımıza ayrıca düzenleme kuruluna ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.. 


Uzm. Dr. İsmail  BULUT
Başhekim V.

  • Resim 008.jpg
  • Resim 018.jpg
  • Resim 061.jpg
  • Resim 069.jpg
  • Resim 127.jpg
  • Resim 133.jpg